Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Чому необхідно гуляти парком: поради від екоцентру

19.11.2020 14:22

Світ швидко змінюються. Навіть звичні, здавалось б, буденні речі (такі, як зустріч із друзями, похід у кав’ярню чи до бібліотеки) стають для українців недосяжними у вихідні. Із впровадженням урядом карантину вихідного дня можна не лише переосмислити власні звички, а ще й дослідити рідне місто і його простір на предмет доступності та нових можливостей.

Тому Центр екологічної інформації Гончарівки разом з екодесантом – членами екологічного клубу «Дивосвіт» – відвідали Херсонський ботанічний сад, де вкотре проходить «Бал хризантем», та дослідили цю локацію для осіннього відпочинку. Хоч самі квіти й не танцюють, але завдяки яскравим барвам та креативним клумбам змушують відвідачів посміхнутися.

Цього року в ботанічному саду Херсонського державного університету можна побачити понад 2000 кущів та 85 видів хризантем, що з турботою та креативом висадили співробітники. Чудо-риба, квіткове фортепіано чи чудернацькі яскраві квіткові композиції додадуть у сірі будні фарб.

Також ми знайшли тут місця для неспішного читання. Радимо спробувати й вам! Візьміть термос із чаєм, вмостіться на гамак під деревом та зануріться у світ цікавої книги.

Якщо виникає питання, яку саме книгу взяти з собою, радимо погортати публікації Гончарівки у рубриці «Книга дня».

Шум доріг, сирени поліції та дзеленчання мобільних телефонів – містяни постійно чують і бачать ці ознаки урбанізації, що додають хвилювання та посилюють осінню хандру. Тому Центр екологічної інформація радить «втікати» від міського шуму до лісу чи до парку, це може покращити наше здоров’я і загалом життя.

Перегляньте відео й скоріш плануйте зустріч із парком:

Якщо яскраві фото та відео вас ще не переконали – наведемо декілька аргументів, чому необхідно прогулятися на свіжому повітрі (за матеріалами Українська правда. Життя):

  • Зменшується психологічна втома.

Після хороших прогулянок покращується й короткочасна пам’ять. У дослідженні Мічиганського університету учасників тесту на пам’ять поділили на дві групи й відправили на прогулянку. Коли вони повернулись, їх знову протестували. Група, яка гуляла дендропарком, показала на 20% кращі результати за тих, хто гуляв вулицями міста.

  • Збільшується креативність.

Природа також дає свіжий підхід до проблем. На природі мозок більш відкритий до мрій та блукань, що покращує креативність. Психологи помітили, що переваги проведення часу на природі тривали навіть після повернення з прогулянки.
Дослідження, яке було опубліковано в журналі «Public Library of Science», показало, що люди, «занурившись» у природу на 4 дні, покращили свої результати у тесті на креативне розв'язання проблем на цілих 50%.

  • Підвищується відчуття щастя.

Дослідження, опубліковане в «Environmental Science and Technology», показало зв’язок між зменшенням тривожності та поганого настрою і прогулянками у лісі. Видання «Journal of Affective Disorders» опублікувало аналіз, який показує, що кожне зелене, природне середовище (не лише ліс) покращує настрій та самооцінку, а це важливий елемент для особистого щастя.

  • Підвищується імунітет.

Вчені дослідили, що пацієнти швидше зцілюються після операції, якщо з лікарняного ліжка бачать природну зелень. Опитування жителів Токіо показало, що мешканці «зелених» зон мали краще серцеве та метаболічне здоров’я, якщо порівняти з тими, хто жив у більш «голих» від зелені зонах. (Стаття у журналі «Environmental Health and Preventative Medicine»). Коли людина знаходиться у вихорі фітонцидів, це покращує імунну систему загалом, допомагає боротися з кашлем, застудою та грипом. І на відміну від інших засобів захисту прогулянка в рази приємніша.

  • Знижується стрес.

Заняття в лісі чи прогулянки у ньому зменшують кров’яний тиск і рівень гормону стресу кортизолу, а також адреналіну, і це допомагає заспокоїтися перезбудженому міському мешканцю.
Дослідження, опубліковане в «Scandinavian Journal of Forest Research», показало, що студенти, яких відправили на відпочинок з ночівлею у ліс на два дні, повернулися зі значно нижчим рівнем кортизолу, у порівнянні з тими, хто залишився в місті.
Науковці з «Environmental Health and Preventative Medicine» отримали такі ж результати, зазначаючи, що рівні кортизолу і пульс зменшувалися в тих, хто проводив час далеко від міського шуму, займаючись «лісовою терапією».

  • А остання причина, напевно, загальновідома.

Прогулянки на природі, просто споглядання далеких об’єктів, гір, дерев чи хмар позитивно впливають на зір.

Сподіваємося, ви вже плануєте найближчі вихідні на природі.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16171819
20212223242526
2728293031