Людина-легенда, людина-приклад, людина-герой. Він мав мільйони прихильників за життя, а тисячі захоплюються ним і сьогодні.
У всьому світі знають Черчилля як видатного політика, гарного оратора та тонкого психолога. Однак шлях Вінстона Леонарда Спенсера-Черчилля до такого визнання був довгим та важким. У дитинстві він був дуже хворобливим хлопчиком, мав значні проблеми з мовленням і отримував посередні оцінки у школі. Серед недоліків у шкільному табелі Вінстона були вказані забудькуватість, недбальство та відсутність пунктуальності.
Лише завдяки саморозвитку (а за висловлюванням Деніела Стіл, «у певних аспектах він був одним із найвидатніших самоуків в історії»), Черчиллю вдалося досягти таких вершин. Він виступив проти німецької агресії та здобув репутацію найвидатнішого британця всіх часів.
Та попри повагу та любов мільйонів, деякі погляди та вчинки цього політика сьогодні виглядають не просто жорстокими, а й неприйнятними. Цій темі автор книги виділив окремий розділ – «Темний бік Черчилля», який для повного розуміння особистості є обов’язковим та необхідним.
Приємно, що автор не робить з Вінстона Черчилля ідола для поклоніння. У нього є й негативні риси, й невдачі, й неправильні рішення. У цій книзі він – звичайна людина. А отже, кожен із нас цілком може досягти якщо не тих самих вершин, то хоча б наблизитися до високих стандартів британця.
Окремо хочеться сказати про структуру книги «Думати, як Вінстон Черчилль». Невелике за обсягом видання (всього 224 сторінки) поділене на короткі розділи, назва яких дуже чітко відображає їх суть і звучить, як своєрідна порада чи настанова від Черчилля. По суті, книгу можна читати уривками, обираючи саме ті сфери життя політика, які цікавлять вас на даний момент.
Приємним бонусом для читача стануть виокремлені цитати Черчилля та думки людей про нього. І це не лише уривки з відомих політичних промов діяча, а й висловлювання про родину, людські цінності, кохання.
Автор відгуку: Анастасія Козак
Коментарі