З давніх часів люди сприймали та осмислювали себе як частку суспільства. В стародавній Греції найстрашнішим покаранням вважалося вигнання за межі проживання полісу. Аристотель у свої створах визначав людину як «істоту суспільну». Чи всі люди потрібні сучасному суспільству? Відомий шведський журналіст, блогер Фредрік Бакман дає відповідь на це питання у книзі «Чоловік на ім’я Уве».
Народився письменник 2 червня 1981 року у Хельсінборгу. Він є автором книг-бестселерів, які перекладені 25 мовами світу і продаються у 40 країнах світу.
Дебютною книгою Ф. Бакмана стала книга «Чоловік на ім’я Уве», на широкий загал вона вийшла у 2012 р. Це історія про людей не потрібних суспільству. Після публікації перекладу англійською вона стала бестселером за версією «New York Times» і трималася в рейтингу 42 тижня.
Роман «Чоловік на ім’я Уве» розповідає історію Уве, старого буркутуна, який залишився на узбіччі життя після смерті дружини і виходу на пенсію. Лише коли в його житті з’являються дуже галасливі сусіди і звичне життя йде шкереберть, виявляється, що не все всередині Уве вмерло разом з дружиною, що залишилося найголовніше – дуже велике серце.
Ця історія про той момент, коли завершується один етап життя і починається новий. Як жити після смерті коханої дружини Соні, як взаємодіяти зі спільнотою, яка тебе не приймає, для якої ти всього лише буркотливий дідуган, а не людина, яка прагне до життя після втрати? «Можна втрачати час на те, щоб вмирати, а можна – на те, щоб жити. Треба йти вперед!». Ця фраза добре характеризує дух цієї книги і спонукає нас ніколи не опускати руки.
Роман «Чоловік на ім’я Уве» був екранізований. У Швеції екранізація роману набула дуже великої популярності, фільм увійшов до списку найпопулярніших стрічок країни всіх часів, а також отримав Оскар у 2016 році.
В79999
821(485)
Б 19
Бакман Фредрік.
Чоловік на ім'я Уве: роман/ Ф. Бакман; пер. О. Захарченко, літ. ред. А. Копівська - Київ : Книголав, 2018. - 349, [2] с. - (Полиця бестселер), ISBN 978-617-7563-02-9
УДК: 821.111(485)'06-31=161.2