Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Херсонський аніме-клуб відсвяткував свій перший ювілей!

26.04.2021 11:34

Щонеділі Гончарівку відвідують молоді люди, які обожнюють японську анімацію. Тут вони дивляться мультсеріали, обговорюють улюблених персонажів та влаштовують тематичні вечірки. Нещодавно херсонському аніме-клубу «ХАК» виповнилося 10 років! Офіційна дата започаткування клубу – 11 квітня (Всесвітній день анімешників), але через карантинні обмеження відсвяткувати вирішили 24 числа.

У нашій бібліотеці клуб базується з 2014 року. Адміністрація книгозбірні всіляко сприяє творчому розвитку молоді, створює умови для проведення заходів та засідань аніме-клубу, надає приміщення та обладнання. Відповідно до Положення про аніме-клуб «ХАК» змістом його роботи є формування спільноти любителів аніме-культури та популяризація японської культури анімації. Членом клубу може бути кожен, хто цікавиться аніме та є користувачем книгозбірні.

За словами керівника та засновника «ХАКу» Олександра Шуміхіна, кістяк клубу складається з 10-15 осіб, але учасників набагато більше, засідання відвідують як хлопці, так і дівчата. Раніше вони збиралися на свіжому повітрі: грали у волейбол, малювали пленери, проводили квести та співали пісні під гітару. Останні роки молодь збирається у Гончарівці – тут і мультфільми та серіали можна подивитися, і посидіти у колі однодумців за філіжанкою чаю. 

Спектр інтересів відвідувачів досить широкий та різноманітний: косплей*, створення фанфіку**, малювання у стилі японського аніме, манга*** та навіть караоке! Як бачимо, херсонська молодь неабияк захоплюється сучасною японською культурою. Улюблені мультсеріали, які дивляться та обговорюють під час зустрічей, – це «Наруто» та «Зошит смерті». На думку голови клубу, захоплення аніме – це не просто перегляд мультиків, як дехто вважає, а глибоке занурення в японську культуру. Анімешник зі стажем Олександр Шуміхін пояснює:

«Наше хобі дає нам можливість дослідити та проаналізувати сюжетні лінії та персонажів, з якими ми знайомимось. Звісно, усі герої аніме – вигадані, але через них автори транслюють «не дитячі» філософські ідеї, в основі яких – східні езотеричні вчення. Серіали та комікси надихають нас створювати свої власні витвори мистецтва – ми часто збираємось та зачитуємо один одному свої фанфіки. До того ж перегляд аніме та читання коміксів інколи заохочують молодь встати з дивану та зайнятися східними єдиноборствами».

Цікавий факт: деякі учасники знайшли у клубі свою другу половинку! І ми також бачимо, що аніме здатне об'єднати різних людей. Співробітники Гончарівки радіють, що причетні до святкової події й бажають учасникам «ХАКу» і надалі розвивати свої таланти та гідно представляти Херсон на всеукраїнських та міжнародних анімешних форумах. Ми точно знаємо – не за горами й другий ювілей!

Якщо у вас є клуб, спільнота, однодумці або просто друзі, ви також можете приходити до нашої бібліотеки та проводити тут своє дозвілля! У нас дуже цікаво: книжки, інтернет, креативні фотозони та затишні локації! Гончарівка чекає нас вас щодня, крім п’ятниці.     

*косплей – це перевтілення в різні ролі, що полягає в переодяганні в костюми та передачі характеру, пластики тіла і міміки персонажів комп'ютерних ігор, аніме, кіно, літератури, коміксів тощо.

**фанфік – жаргонізм, що означає аматорський твір за мотивами популярних оригінальних літературних творів, витворів кіномистецтва, коміксів, аніме, а також комп'ютерних ігор тощо. Авторами – фікрайтерамі, – як правило, стають шанувальники оригінальних творів.

***манга – японські комікси, які також називають комікку. Манга у формі, в якій вона існує зараз, почала розвиватися після закінчення Другої світової війни, зазнавши сильного впливу західних традицій. Однак манга має глибоке коріння в ранньому японському мистецтві.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 1516171819
20212223242526
2728293031