Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

День народження Інтернет-центру: «13 років щастя!»

13.02.2015 13:46

12 лютого в бібліотеці відбулося свято з нагоди Дня народження Інтернет-центру та Міжнародного дня безпечного Інтернету.
Інтернет-центр у нашій бібліотеці успішно функціонує вже 13 років, забезпечуючи читачам вільний доступ до мережі Інтернет. За цей час його відвідало більше 64 000 користувачів, реалізовувались масштабні навчальні програми, відбулось безліч цікавих заходів із використанням Інтернет-ресурсів та сучасних комп’ютерних технологій. Стало доброю традицією і щорічне святкування Дня народження Інтенет-центру.
Особливістю заходу стало й те, що привітати Інтернет-центр прийшли його ровесники - учні 6 класу Херсонської загальноосвітньої школи № 12, яким теж виповнилося по 13 років.
Існує велика кількість забобонів про число 13, які пов'язані з духами, злими чарами, природними катастрофами і пригодами техногенного характеру. Ймовірно, не існує іншої такої числової прикмети, якій люди приділяли б стільки ж уваги. Тому, ще й напередодні п’ятниці – 13 лютого – дуже цікавою виявилася презентація «Мережеві забобони, прикмети та повір’я».
Мало хто знає, що всесвітній цифровий простір вже має свою історію, легенди, міфи, прикмети та повір’я, які гуляють по мережі і розповідаються новачкам. Але, на жаль, всі вони мають один недолік, властивий Інтернету взагалі - недостовірність інформації.
Отже, співробітники Інтернет-центру разом зі школярами спростовували найпопулярніші цифрові міфи (Звідки узявся @? Що ж таке СПАМ?) та перевіряли вірогідність прикмет та забобонів, що стосуються комп’ютерів та мережі Інтернет; дізналися причини побоювання числа 13 тощо.
Учні довідалися про електронного вампіра Рокряка, який харчується важливими документами; про загадковий «чорний банер», що не дає спокою вченим, а також про прибульців з майбутнього, таких як Джон Тайтор з 2036 року, що живуть в Інтернеті.
Однак з’ясувалося, що саме письменникам-фантастам немає рівних щодо передбачення майбутнього, а саме науково-технічного прогресу людства. Діти із захватом слухали про пророцтва письменників, що вже збулися:
- 1898 рік - Марк Твен написав оповідання під назвою «З «Лондонської Таймс» за 1904 рік», де доволі детально описав всесвітню глобальну мережу і сервіс, подібний до Skype.
- 1909 рік - Едвард Морган Форстер описав у повісті "Машина зупиняється" соціальні мережі та загрозу зникнення реального спілкування.
- Пророкуваняя класика жанру - Артура Кларка, що здійснились: поява Всесвітньої мережі, комп'ютерних ігор, планшетів, машинний переклад, розвиток атомної енергетики і автоматики, роботи по штучному інтелекту.
- 1911 рік - Хьюго Гернсбек написав роман «Ральф 124C41+», в якому присутні аналоги персональних комп’ютерів, смартфонів, сервісу Skype та ін.
Учасники заходу пообіцяли прочитати один із творів запропонованих авторів та особисто перевірити відповідність описаних винаходів із відомими та вже звичними нам у сучасному житті.
Найбільшу бурю емоцій викликало знайомство школярів з Акінатором - добрим веб-джином, який володіє рідкісним даром - вміє читати думки. Учасники загадували і літературних героїв, і персонажів кінофільмів, казок, мультфільмів. Та виграти в Інтернет-генія не вдалося нікому!
А завершенням свята, звичайно ж, був торт зі свічками, і кожен з гостей мав можливість загадати бажання, яке, за всіма прикметами, неодмінно здійсниться!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13141516171819
20212223242526
2728293031