Шановні користувачі, нам приємно повідомити, що книжкові фонди Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара поповнилися виданнями для психологів та педагогів, які працюють у сфері інклюзивної освіти.
Особливо хочемо виокремити наступні видання.
Книга відомого італійського спеціаліста Стефано Вікарі, науковця і практика, завідувача відділенням дитячої нейропсихіатрії педіатричної лікарні Bambino Gesu в Римі «У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям і дітям з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків і педагогів» – справжня знахідка для батьків дітей з аутизмом та розладами аутистичного спектра. Автор докладно відповідає на тисячі запитань, які зазвичай ставлять батьки, що дізнаються діагноз своєї дитини. Шукаючи відповіді, Стефано Вікарі відштовхується від власного майже тридцятирічного досвіду і від знань, отриманих завдяки вивченню напрацювань міжнародного наукового співтовариства. Стефано Вікарі також є автором численних наукових статей, книжок, есе і збірки оповідань для підлітків, які перебувають у лікарняному стаціонарі. За мотивами цього збірника компанія «Rai» навіть створила документально-фантастичний фільм під назвою «Розлади».
Також хочемо розповісти про книгу відомих зарубіжних науковців у сфері клінічної педагогіки та психології Фредеріки Брембаті та Роберти Доніні «Специфічні розлади розвитку дитини та процес навчання». Це видання призначено для батьків і вчителів, які дбають про дітей зі специфічними розладами, зокрема дислексією, дисграфією, дизорфографією тощо. У книзі йдеться про те, які бувають труднощі у процесі навчання та виконання домашніх завдань, підкреслюється важливість співпраці батьків і школи. Окремий розділ присвячено особі тьютора – помічника дитини у навчанні.
Книги видані українською Видавничою групою «Кенгуру», яка є брендом інклюзивної літератури у видавництві «Ранок» (Харків).
У Центрі для користувачів з особливими потребами наявні також інші книжки цього видавництва, зокрема серії «Інклюзивне навчання за нозологіями» та «Інклюзивна освіта».
Маємо надію, що фонди Гончарівки стануть у нагоді і батькам, і педагогам.