Спочатку ми звернули увагу на назву видання, далі прочитали відгуки про нього, а потім майже дві години гортали його сторінки. І тепер із впевненістю можемо сказати, що ця книга точно варта знайомства з нею та подальшого обговорення.
І ось кілька причин цього.
По-перше, сама тема. Гендерна нерівність завжди викликала хвилю обговорення в суспільстві. Завжди знаходяться мільйони її прихильників та противників. Але зазвичай лунають аргументи про рівень заробітної плати, прав у родині та на роботі. Керолайн Кріадо у цьому питання копнула набагато глибше. Наприклад, вона доводить, що навіть прибирання снігу на вулицях обмежує права жінок. І справа тут не в тому, хто цей сніг прибирає, а в якій послідовності. Зараз це може здаватися смішним, але кілька сторінок статистичних даних доведуть вам протилежність ситуації.
Навіть клавіші фортепіано створені, орієнтуючись на середній розмір саме чоловічої руки. До речі, як і мобільні телефоні. І таких прикладів у навколишньому світі – мільйони. Просто ми над ними навіть не замислюємося і сприймаємо як за потрібне.
Авторка видання навчить своїх читачів не лише бачити гендерну нерівність, а й боротися з нею. У своїй розповіді вона виділила шість основних сфер життя, де зазвичай забувають про особливості та проблеми жіночої половини людства: «Повсякденне життя», «Робота», «Техніка і технології», Прийом у лікаря», «Суспільне життя», «Коли трапляється біда» (про стихійні лиха, табори біженців, життя безпритульних).
Книга насичена фактажем, цифрами й реальними прикладами з життя, але попри це її напрочуд легко читати. Вона написана простою мовою і апелює до ти тих прикладів, з якими всі ми стикаємося щодня у своєму житті.
Другою причиною звернути увагу на видання є його авторка. Керолайн Кріадо Перес – магістерка з гендерних досліджень Лондонської школи економіки, одна зі «100 найвпливовіших жінок ВВС», співзасновниця вебсайту The Women’s Room.
Тема гендерної рівності вже не перший рік гостро стоїть у всьому світі. Багато політиків та громадських діячів будують свій імідж, виступаючи «за» чи «проти» однієї зі сторін. Однак слід відрізняти пусті слова заради хайпу та факти, які цілком аргументовано впливають на життя нашого суспільства. Тож просто прочитайте, а потім перевірте написане на власних прикладах. Просто так, хоча б заради цікавості. І ми певні, ви здивуєтеся результату.
Автор відгуку: Анастасія Козак
Коментарі