Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Паперова майстерня у стінах бібліотеки!

19.05.2021 16:25

У Центрі екологічної інформації Гончарівки днями зафіксували спалах креативності! Співробітники Центру провели для учнів херсонських шкіл майстер-клас із виготовлення паперу з лотків з-під яєць. Ідею та інструкцію підгледіли на YouTube.

Отже, є два способи зробити папір у домашніх умовах: із макулатури або з яєчних лотків, втім, в обох випадках принцип один і той самий. Але у варіанті з макулатурою на виході ми отримуємо крафтовий папір, а яєчні лотки більше підходять для виготовлення ваз для сухих квітів, кашпо, органайзерів та шкатулок.

Ми вирішили спочатку спробувати другий варіант – з яєчними лотками. Люди часто купують курячі яйця, але лише одиниці з нас правильно утилізують лотки (найкращий варіант – це компостування).
Спочатку потрібно приготувати все необхідне: взяти 2 невеликі рамки для картини або фото й затиснути між ним шмат протимоскітної сітки відповідного розміру, так щоб вона не провисала. Потім вручну пошматувати лотки на невеликі клапті, і, заливши водою, подрібнити все це блендером, щоб утворилася рідка суміш, схожа на смузі. Далі наливаємо цю каламутну суміш на рамку з сіткою та обережно занурюємо у таз із водою і відразу піднімаємо. Вода повинна розрівняти грудочки мокрого паперу так, щоб він лежав рівним шаром на сітці й повторював квадратну форму рамки. Після цієї процедури відкидаємо цей паперовий квадрат на рушник і зверху накриваємо тонкою тканиною, обережно притискаємо губку, щоб віджати зайву вологу. Кінцевий етап – формування нашого виробу. Обгортаємо якусь просту циліндричну форму (склянка, банка, горщик, пряма пляшка) шаром паперу так, щоб він лягав рівномірно. Не забуваємо трохи підгорнути внизу, аби сформувати дно. Вироби повинні добре висохнути, щоб їх можна було легко від’єднати від форми.

Уже готові вироби можна розфарбувати акрилом, гуашшю або аквареллю, прикрасити стразами, намистинками, шматочками скла або люстерка. Також не зайвим буде ще під час перемішування додати сухі квіти, кольорові нитки або просто трохи фарби улюбленого кольору. Особливо гарний вигляд мають вироби з кольорових яєчних лотків – салатові, фіолетові, рожеві.
Учням було не так просто опанувати цю техніку, адже завжди важко робити щось уперше. Та «експеримент» їм сподобався, і деякі вирішили продовжити цю справу вдома. Залишилося дочекатися, доки все це висохне, і братися за оздоблення. Результати покажемо вже наступного тижня!
Співробітники Центру екологічної інформації додають: «Це називається апсайклінг або вторинне використання, чи-то творче повторне використання, – перетворення відходів в артоб'єкти, побутові предмети, аксесуари, одяг тощо. Просимо не плутати із вторинною переробкою. Апсайклінг не вимагає додаткових виробничих витрат на промислову переробку, але допомагає зменшити кількість сміття. В Європі вторинне використання є дуже популярним, там є багато крамниць, де продаються лише такі речі».

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13141516171819
20212223242526
2728293031