Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Щоденник креативної терапії. Як провести вихідні з користю?

02.11.2020 14:06

У ці  вихідні в бібліотеці було весело, гамірно, але й неймовірно цікаво, адже Тиждень креативної терапії досяг свого «екватору». Тому в суботу відвідувачі бібліотеки мали змогу обрати для себе участь в одному з п’яти майстер-класів.

Драмотерапія –  один із популярних та універсальних напрямів арттерапії, в основі якого лежить розігрування певної ситуації або певного сюжету. Вважається, що під час драмотерапії учасники розширюють власну свідомість, вчаться по-іншому контактувати з навколишнім світу. У корекційній роботі драмотерапія сприяє соціалізації людей з інвалідністю, розвиває їхні комунікативні навички.  Крім того, брати участь у терапевтичному сеансі, де головним інструментом виступає театральне мистецтво, можна абсолютно всім. У цьому впевнилися усі, хто завітав на відкриту репетицію інклюзивного театру при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор». На репетиції учасники інклюзивної театральної трупи знайомилися з текстом нової вистави, розглядали та обирали ролі, обговорювали подальші творчі плани.

Нагадаємо, актори інклюзивного театру при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» презентували громаді Херсона вже дві чудові вистави.

Про цілющі властивості ритміки та вібрації чув абсолютно кожен. Недарма вчені зі всього світу наголошують, що гра на етнічних барабанах налаштовує наші «внутрішні вібрації» на вібрації всесвіту, допомагає зняти стрес, дозволяє покращити самопочуття, а в корекційній педагогіці гра на етнічних барабанах використовується як один із методів арттерапії. Чи є так насправді? У цьому змогли переконатися відвідувачі майстер-класу «Цілющі барабани», який  проводила тренер-хореограф, керівник танцювальної студії  «Байрамбика», засновниця ансамблю «Арабські ритми» для родин, що виховують дітей з розладами аутистичного спектру (РАС). Півтори години ритмічних занять – і діти разом з мамами отримали велику порцію терапії, про що одразу повідомили після заняття.     

Арттерапія – це можливість пропрацювати свої внутрішні страхи, переживання, хвилювання та інше через приємні заняття мистецтвом. Наскільки це захоплююче та ефективно  дізналися учасники програми, які взяли участь у майстер-класі «Життєвий шлях», що проходив під пильним оком члена Спілки психотерапевтів України, члена правління херсонської філії УСП, гештальт-терапевта, арттерапевта, художника за фахом «Живопис» Олександра Танасюка. 

Щосуботи в певний час до книгозбірні прямують маленькі читачі, які прагнуть не тільки покращити навички читання, але й поспілкуватися з пухнастим терапевтом – собакою Кіміко. Проєкт «Читаймо разом з Кіміко» вже другий рік реалізується на базі бібліотеки, але на Тижні креативної терапії  почитати для Кімі та відчути на собі ефект від каністерапії може кожен бажаючий, незалежно від віку. 

Після спілкування з Кімі усіх учасників чекав майстер-клас з бісеротерапії, який дозволив не тільки закріпити ефект від попередніх арттерапевтичних практик, але виготовити для себе яскраву ексклюзивну прикрасу.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 1819
20 21 22 23 24 25 26
27 28293031