Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Учениця з Канади розповіла херсонцям про навчання за кордоном

27.05.2021 14:42

Щоб достукатися до дітей та підлітків, потрібно розмовляти з ними їх же мовою, а найкраще з цим можуть впоратися однолітки. Тому Центр екологічної інформації запросив херсонку Олександру Бойко, яка навчається в Канаді, розповісти учнівській молоді Херсона про перспективи навчання за кордоном.
Олександра – учениця 11 класу, у минулому ­–  ЗОШ №30 м. Херсона, тепер вона живе у провінції Онтаріо, у містечку Гамільтон, та навчається у Columbia School. Мешкає Олександра в гуртожитку при школі, а зараз приїхала додому на канікули. Дівчина розповіла, що до переїзду в іншу країну вже бувала за кордоном двічі, у літніх таборах: в Англії, у середмісті Лондона, та знову ж таки у Канаді, при університеті в Торонто. Саша пригадала, що природа, високий рівень життя та приємні люди Канади відтоді її підкорили! Дівчина із захопленням розповідає: «Люди там, з одного боку, – прості та доброзичливі, з іншого – дуже уважні до всього й ощадливі. Усі дуже толерантні. У масовій культурі панує стереотип про неймовірну ввічливість канадців. І можу сказати, що це дійсно так. Вони дуже часто за все вибачаються та перепрошують, слово «sorry» часто лунає в публічних місцях. Але зустріти корінного канадця не так вже й просто, бо там напрочуд багато мігрантів. Звідси й гастрономічне розмаїття країни – можна швидко знайти і ресторан в’єтнамської кухні, і скуштувати борщ із пампушками. Але власної аутентичної канадської кухні немає. Та є певні популярні продукти: ви, звісно, всі чули про кленовий сироп. У Канаді з нього готують багато всього, навіть чипси та пиво».

Але херсонських підлітків здебільшого цікавило все, що пов’язано зі старшою школою, уроками, іспитами, одним словом – із навчанням. Саша розповіла, що шкільне навчання триває 12 років. У старших класах учні вивчають тільки ті дисципліни, які знадобляться їм для здобуття вищої освіти. Потрібно обрати лише 6 предметів, і для того щоб вступити до університету, учень повинен мати хороші оцінки саме з них. У школах та вишах навчання платне, але існує гнучка система пільг і кредитів. Так, у провінції Онтаріо цим займається OSAP (Ontario Student Assistance Program) – студенти щороку подають заявку на отримання гранту та/або кредиту, і організація виділяє кошти з урахуванням матеріального стану та академічного статусу студента. Наприклад, якщо студент із незаможної родини, йому майже повністю компенсують витрати на навчання, а якщо він бере кредит, повинен почати виплачувати позику через півроку після закінчення університету.

За словами Олександри, серед канадських старшокласників та студентів дуже модно бути волонтером. «Для того аби закінчити школу, потрібно мати 40 годин волонтерства: ми шили маски та відвідували людей похилого віку в геріатричному пансіонаті», – додає Саша.

У Columbia School цьогоріч дівчина обрала такі предмети: фізика, хімія, математика (2 різні курси), англійська мова та мистецтво. Олександра поділилася і планами на майбутнє – вона хоче продовжити здобувати освіту в Канаді за спеціальністю «архітектура» або «громадянська інженерія».

Також Саша розповіла, що у Канаді в старшій школі немає такого поняття, як «клас», «однокласники» та «класний керівник» – учні просто ходять на обрані заняття згідно з розкладом. Тому в старшій школі всі один одного знають – учні перетинаються та знайомляться на спільних уроках.

Херсонські учні також питали у Саші, чи є в канадських школах булінг. Дівчина пояснила, що за цим дуже суворо слідкують, сама вона поки не бачила цькування, але знає, що за це можуть виключити зі школи. Також додала, що керівництво та викладачі дуже суворо ставляться до такого явища, як «плагіаризм»: письмові роботи учнів уважно перевіряють, а за плагіат та списування загрожує ряд санкцій.

Зустріч пройшла у дружній атмосфері. Своїм прикладом Олександра надихнула однолітків дізнатися більше про можливості для школярів та абітурієнтів, і багато хто з них справді замислився про навчання за кордоном.

Нагадуємо, що в Центрі екологічної інформації Гончарівки у вас є чудова можливість проводити майстер-класи, лекції, артстоки, автограф-сесії, клубні зустрічі тощо в комфортних умовах: із кондиціонером, Wi-Fi і великим екраном, фліп-чартом, креативними фотозонами, за філіжанкою чаю або кави та споглядаючи чудовий краєвид за вікном у зручних м’яких кріслах!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13141516171819
20212223242526
2728293031