Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Закриття «Таврійського тижня мистецтв/Zабалка – 2020»: підсумки, нагородження та враження

14.12.2020 15:43

12 грудня 2020 року добіг фіналу VIII щорічний фестиваль «Таврійський тиждень мистецтв/Zабалка – 2020»! У цьому році всесвітній карантин вплинув на формат проведення заходу, тому фестиваль проходив в онлайн-форматі під девізом «Карантин мине, а мистецтво вічне!».

Незважаючи на карантинні обмеження, у «Забалці – 2020» взяли участь понад 100 митців зі Львова, Одеси, Вінниці, Умані, Миколаєва, Києва, Полтавщини і, звичайно, Херсона і Херсонщини. Наша область була представлена митцями з Олешок, Скадовська, Голої Пристані, Микільського, Верхнього Рогачика, Чорнобаївки, Степанівки, Комишан. Усі радо поділилися своїми роботами.

Дистанційний формат фестивалю дозволив організаторам відвідати культурних діячів Херсона безпосередньо у їх «творчих лабораторіях», де відбувається магія створення таврійського мистецтва.

Спеціально для фестивалю студією відеоконтенту Гончарівки «Makherson» (керівник – Микола Дуднік) було відзнято та змонтовано понад 50 інтерв`ю, відеовізитівок, оглядів творчості, презентацій. У рамках фестивалю ці матеріали були представлені на електронних ресурсах бібліотеки і вже знайшли своїх поціновувачів.

Долучитися до фестивалю можна було не тільки в онлайновому форматі. Деякі заходи програми проходили в офлайні, звісно ж, з урахуванням карантинних вимог.

За традицією, обласна книгозбірня на період фестивалю стала величезним виставковим простором, де усі бажаючі могли особисто познайомитися з творчими роботами художників та фотохудожників з усієї України.

Крім того, у приміщенні бібліотеки проходило кілька майстер-класів із різних видів декоративно-ужиткового мистецтва. Присутні на майстер-класі майстрині Ганни Молоканової мали змогу опанувати навички в’язання на спицях. Створити ексклюзивний та яскравий елемент новорічного декору усі охочі змогли на майстер-класі Марії Птахи. А власноруч виготовити унікальну прикрасу з бісеру можна було на майстер-класі з бісероплетіння Олесі Жернакової.

Традиційно, підбиваючи підсумки фестивалю, всі учасники заходу отримують дипломи та пам`ятні сувеніри.

Так і цього року Гончарівка зібрала на закриття у своїх стінах учасників фестивалю, правда, в обмеженій кількості та з дотриманням усіх карантинних правил. Але доєднатися до події усі бажаючі могли через офіційну сторінку бібліотеки на Фейсбуці, де відбувалася онлайн-трансляція

Отже, в номінації «Психологічна майстерність портретів сучасників» було нагороджено Стаднік Лілію (Херсон) за художню виставку «Метаморфози».

У номінації «Найкраща художня виставка фестивалю» нагороджено Кучеренко Ірину (Херсон) за виставку акварелей «Кольорові миті».

14-річна Марія Нестеренко, яка перший раз взяла участь у фестивалі, отримала нагороду в номінації «Кращі книжкові ілюстрації» до творів херсонських літераторів.

У цьому році в номінації «Інклюзивний світ фестивалю» відзнаку отримали Марія Гайдай (Херсон) за виставку художніх робіт «Особливий всесвіт» і Олександра Авдеєєва (Херсон) за виставку художніх робіт «Кольорова феєрія».

Цьогорічний «Таврійський тиждень мистецтв» став дебютним для чудового фотохудожника з Херсонщини. Фотовиставка «Краса України в деталях» Максима Сороки (Київ) є переможницею в номінації «Краща гостьова виставка фестивалю».

Наступним  дипломантом став відомий херсонський фотограф Олександр Лавінюков, нагороджений в номінації «Майстерний фотопогляд на красу Херсонщини» за виставку «Чотири пори року».

Таврійський тиждень мистецтв вміє здивувати учасників та гостей фестивалю новими незвичайними форматами та масштабними проєктами.

Цього року на локаціях книгозбірні експонується Всеукраїнський мистецький проєкт «Мамай мандрує». Особливість його полягає в тому, що в кожному місті, де проходить виставка, вона доповнюється художніми різножанровими роботами місцевих авторів. Херсон став одинадцятим містом, в яке завітав проєкт.

Таким чином, у номінації «Наймасштабніший виставковий проєкт фестивалю» нагороджено куратора Всеукраїнського мистецького проєкту «Мамай мандрує» Віктора Гоманюка (Одеса).

Відзнаку в номінації «Краща виставка декоративно-ужиткового мистецтва фестивалю» отримав Попов Олексій – керівник гуртка судномоделювання Херсонського центру позашкільної роботи; експозиція історичних копій вітрильників XVII століття, зроблена його учнями, вразила усіх глядачів фестивалю.

Яскраві творчі роботи дитячої художньої студії «Оригінал» кожного року викликають захват у гостей фестивалю. Так і цього разу: виставка «Живописна палітра», що зараз експонується у бібліотечних просторах, привернула увагу всіх відвідувачів бібліотеки, гарантувавши їй перемогу в номінації «За багаторічне партнерство», – нагороджено керівника дитячої художньої студії «Оригінал» Тетяну Ничипорчук та її юних учнів.

Протягом усіх фестивальних днів події «Таврійського тижня мистецтв» постійно висвітлювались у соцмережах. Найактивнішим шанувальникам організатори запропонували взяти участь у різноманітних конкурсах. Так, найактивнішими блогерами фестивалю у мережі Facebook, які зробили найбільше перепостів і поставили нашим сторінкам найбільшу кількість лайків, виявилися Лілія Стадник і Олеся Жернакова

А у конкурсі #ЗабалкаВірш була нагороджена кураторка творчого об`єднання «Поетична шафа» Альона Мовчан за безкінечний вірш на заході «Поетична Шафа на “Забалці”».

Знайомство з творчими особистостями нашого регіону було б неможливим без наполегливої роботи креативної команди Гончарівки – організаторів фестивалю.

Дипломом за «Крутий фестивальний відеоконтент»  відзначено керівника студії відеоконтенту Гончарівки «Makherson» Миколу Дудніка.

Незважаючи на закінчення події, експозиції художників та фотохудожників будуть радувати відвідувачів книгозбірні до кінця року! Не втрачайте можливості доторкнутися до прекрасного таврійського мистецтва! Дякуємо учасникам за креативність і творчі новації та чекаємо їх наступного року з новими звершеннями на фестивалі «Забалка – 2021»!

ЩОДЕННИК ФЕСТИВАЛЮ

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16171819
20212223242526
2728293031