Життя пише найдивовижніші історії. Саме тому, книги, написані на основі реальних подій, викликають найбільший інтерес у читачів. В романах, які ми пропонуємо прочитати – прототипами героїв стали реальні люди, але в них поряд ідуть реальність і художній вимисел.
Генна Крістін.
Соловей/ К. Генна; пер. Д. Кожедуб, голов. ред. К. Дем'янчук - Київ : Наш формат, 2016. - 451 с. - (Художня література), ISBN 978-617-7279-49-4
Американська письменниця Крістін Генна є автором понад 20 романів. Роман «Соловей» побачив світ у 2015 р. і відразу став бестселером за версією видання « New York Times», після чого був переведений 45 мовами. В тому ж 2015 році він був названий найкращим історичним романом року за версією читачів «Goodreads».
В основі розповіді – доля історичної постаті, бельгійки Андре де Йоганн. Під час другої світової війни ця 24-річна дівчина врятувала життя 118 збитих льотчиків. Нацисти схопили Андре і відправили до концтабору Равенсбрюк. На щастя вона врятувалась і прожила довге життя. Ця реальна історія надихнула Крістін Генна на подальше дослідження ролі жінки на війні і стала поштовхом до написання книги.
Події роману розгортаються на тлі Другої світової війни, коли Франція була окупована нацистами. В центрі – історія двох сестер Ізабель і В’янн. Два різних життєвих шляхи, дві долі, які перетнулись на тлі війни. Старша сестра В’янн Моріак – більш виважена, працює сільською вчителькою. Після уходу чоловіка на війну її головна задача – вижити попри все та зберегти доньку, незважаючи на голод і брак грошей. Та, незважаючи на труднощі військового часу, вона ще й допомагає рятувати життя єврейським дітям. Її сестра Ізабель, 18 річна дівчина, стає учасником партизанського руху і за свої героїчні вчинки отримує кодове ім’я «Соловей». Незважаючи на те, що на неї полює СС та Вермахт, рятує життя збитим льотчикам, адже вірить у перемогу Франції.
Кажуть, що «у війни не жіноче обличчя», але коли життя у небезпеці і жінки вносять свій вклад у боротьбу з ворогом для Перемоги Світла над темрявою.
Сняданко Наталка.
Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма: роман/ Н. Сняданко; голов. ред. М. Савка - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 543 с., ISBN 978-617-679-446-2
УДК:821.161.2'06-31
Сняданко Наталія Володимирівна народилася 20 травня 1973 р. у м. Львові. За освітою філологіня, перекладачка з німецької, польської та російської. Вона друкується у таких виданнях як: «Львівська газета», «Суботня пошта», «Дзеркало тижня», а також у журналі «Український тиждень». Вона являється діючим членом громадської організації Український ПЕН, створеної з метою захисту свободи слова та прав авторів, сприяння розвитку літератури та міжнародному культурному співробітництву.
Наталка Сняданко відома не тільки в Україні, а й за її межами. У 2004 р в Польщі вийшло її оповідання «Колекція пристрастей або Пригоди молодої українки» (і одразу увійшло в десятку бестселерів), у 2013 р. виходить роман «Фрау Мюллер не налаштована платити більше» (і потрапляє до довгого списку літературної нагороди Центральної Європи «Ангелус»).
До написання наступної книги «Охайні прописи герцога Вільгельма авторку спонукали зйомки документального фільму про неординарну історичну постать - Вільгельма Габсбурга.
Роман розповідає історію одного з членів імператорської родини, в Україні відомого за бойовим псевдонімом Василь Вишиваний. Життя Вільгельма Габсбурга було дуже насиченим, він брав участь у визвольній війні на боці УНР та Гетьманату, допомагав визволяти Україну від більшовиків, повністю підтримував ідеї боротьби за незалежність України. Після другої світової війни Вільгельм Габсбург був схоплений більшовиками та відправлений до Лук’янівської в’язниці, де помер від тортур.
В романі реальні події переплітаються з фантазією авторки. Вона створює нову реальність і дає Вільгельму Габсбургу нове життя. Як завершиться життя героя за задумом авторки читач дізнається лише в кінці роману.