Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Альтернативна терапія: бути чи не бути – засідання круглого столу в рамках Тижня альтернативної терапії

03.12.2019 13:56

Гончарівка вміє дивувати своїх користувачів, ось і в перший тиждень зими,  завдяки підтримці управління культури Херсонської обласної державної адміністрації (начальник управління – Думинська С. В.), у стінах обласної книгозбірні розпочався Тиждень альтернативної терапії «Душа. Тіло. Гармонія». Одним з перших заходів програми стало засідання круглого столу «Альтернативна терапія: перспективи розвитку», яке відбулося 2-го грудня. Головною метою зустрічі стало обговорення актуальних питань арт-терапії та анімалотерапії в Україні і на Херсонщині зокрема.

Під час зустрічі присутні – студенти Херсонського медичного коледжу, студенти медичного факультету Херсонського державного університету, слухачі Херсонської академії неперервної освіти та вчителі, логопеди-дефектологи міських шкіл – ознайомилися з основними видами арт-терапії, дізналися про особливості та можливості каністерапії та мали змогу поспілкуватися з провідними фахівцями – арт-терапевтами.

Круглий стіл був насичений цікавою інформацією і презентаціями практичних кейсів. Так, Олександр Танасюк, член Спілки психотерапевтів України (СПУ), член правління херсонської філії УСП, гештальт-терапевт, арт-терапевт,  художник за фахом «Живопис», розповів присутнім про основні напрями арт-терапії та про особливості використання методів ізотерапії у медичних науках, зокрема у психіатрії.

Ольга Польшина, практичний психолог, кандидат психологічних наук, арт-терапевт, презентувала глядачам практичні кейси, які були успішно реалізовані на Херсонщині. Особливу увагу привернув проект дитячої книги  «Лисеня Міроша», який з’явився завдяки творчій співпраці майстра пісочної анімації, психолога та казкотерапевта. Цей проект був спрямований на психологічну підтримку дітей, які знаходяться у лікувальних закладах.

Поринути у дивовижний світ кольорів усі присутні змогли під час чудової доповіді  Олени Вельдбрехт, кандидата психологічних наук, автора проекту «Уроки щастя», арт-терапевта, яка розповіла про унікальні можливості кольору та його впливу на світосприйняття людини.

Нейрографіка – один із нових напрямів арт-терапії, який в Україні з’явився лише кілька років тому. Про особливості та чарівний ефект цього методу розповіла зацікавленим глядачам Вероніка Мойсеєнко, жіночий психолог, тренер, арт-терапевт, фахівець з нейрографіки, консультант з дизайну людини.

Сьогодні на базі обласної книгозбірні реалізується унікальний проект «Читаємо разом з Кіміко», в основі якого лежить один із методів каністерапії – читання з собакою. Про особливості та успіхи проекту глядачам розповіла Марина Рудакова, член Асоціації каністерапевтів України.

Мало хто знає, але драмотерапія є одним із ефективних методів арт-терапії. Так, у Херсоні вже кілька років поспіль діє цікавий проект «Play-back-театр». Про його унікальність та особливості методу драмотерапії розповіла засновниця театру Прибильска Ольга.

Наприкінці зустрічі експерти та глядачі жваво обговорювали проблему використання арт-терапевтичних методів у сучасному освітньому процесі, пропонували створити презентаційні заходи на базі конкретних освітніх закладів та обмінювалися контактами з метою подальшої співпраці.

Ми щиро радіємо, що саме наша книгозбірня є тим відкритим майданчиком, де можуть зустрітися представники різних сфер, поділитися досвідом, обговорити актуальні спільні проблеми та об’єднатися заради їх вирішення.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 1819
20212223242526
2728293031