Одна з найяскравіших рис дітей – вміння мріяти. Сміливо, без меж та врахування якихось правил та норм. Малюків не лякає жодне «Цього не може бути, бо…». Вони просто мріють. Стати космонавтом чи каскадером, замінити всю їжу у світі на морозиво або відмінити ранні підйоми у школу. А ви пам’ятаєте, ким мріяли стати, коли були маленькими? Якими уявляли собі доросле життя, свою роботу, дім? Звісно, багато дитячих фантазій не сумісні з реальним світом. Однак мистецтву мріяти всім дорослим треба вчитися саме у малечі. Адже мрії – це частина людської душі, і життя без них буде неповноцінним.
А як правильно отримувати результат від своїх думок та планів – нас навчить книга Барбари Шер та Енні Ґоттліб «Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш».
Книга «Мистецтво мріяти…» видана мільйонами примірників по всьому світу. Це видання стало справжньою Біблією для знаних міжнародних коуч-тренерів.
«Мета цієї книги – зробити вас переможцем. На мою думку, перемогти – це отримати те, чого хочеш», – так уперше звернулася до своїх читачів у 1978 році колишня офіціантка та 44-річна самотня мати двох дітей Барбара Шер.
Багато хто вважає, що мрії – це щось дуже несерйозне і поверхневе, на чому не варто зосереджувати увагу. Однак Барбара Шер та Енні Ґоттліб у своїй роботі наголошують, що мрії – це «саме те, що вам потрібне». Адже кожна заповітна мрія «випливає із самісінької вашої сутності й містить життєво важливу інформацію про те, хто ви є і ким можете стати». А хіба можливо зневажливо ставитися до самого себе?
Окрім теоретичних знань та психологічних навіювань, для нового життя потрібні ще й практичні методи для розв’язання проблем і вирішення критичних ситуацій. Саме цьому присвячено один із розділів книги – «Як спланувати шлях до мети».
Частина під назвою «Важкі часи, або Сила негативного мислення» навчить вас, як побороти страх, депресію та лінощі, яким підвладний кожен з нас. Адже людина не може бути завжди задоволеною тим, що відбувається. І це цілком нормально.
Нас все життя вчать, що боятися – це погано. І саме страх зупиняє багатьох на шляху до втілення мрії. Однак Барбара Шер має з цього приводу іншу точку зору. «Немає у світі нічого справді вартісного, що б не викликало страх. У ту хвилину, коли ви берете на себе зобов’язання вирушити в дорогу до своєї мрії, ви починаєте сповнену небезпек мандрівку в невідомість. А природна реакція організму на щось нове й ризиковане – викид адреналіну. Метелики в животі».
Окремий розділ книги «Мистецтво мріяти» присвячено часові. Всі ми звикли при будь-яких обставинах казати: «Я не маю на це часу». Маєте. І це досить легко довести. Розпишіть детально ваші кроки до втілення мети. Якщо перед вами буде стояти не велика ціль, а маленькі завдання, ви навіть не помітите, як поступово ви з усіма ними впораєтесь. І головне, пам’ятайте: ми завжди знаходимо час для того, що нам дійсно подобається.
Здавалося б, коли ми ставимо перед собою мету, то маємо тримати перед очима саме її і не звертати увагу на все, що відбувається навколо. Але Барбара Шер вважає, що справжні переможці живуть зовсім за іншим правилом, бо «важливою є сама подорож, а не прибуття». Адже досягнення будь-якої мети чи здійснення мрії просто відкриває нам шлях на наступний рівень, вже до інших бажань.
Тож мрійте щодня і щохвилини! І ніколи не вірте тим, хто каже, що мрії – це не серйозно.
Автор відгуку: Анастасія Козак
Comments