Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Херсонська обласна книгозбірня на ІІІ-му Міжнародному туристичному форумі «Херсонщина - відпочинок, лікування, подорожі в екологічних умовах Таврії»

This material is in Ukrainian

22.05.2013

16-17 травня Херсонщина приймала на своїй щедрій землі гостей ІІІ-го Міжнародного туристичного форуму. А їх було не мало: у Форумі взяли участь близько 1000 осіб.
Серед них науковці, бізнесмени, посли, консули, перші секретарі та торгові аташе. Почесні гості з Австрії, Білорусії, Грузії, Італії, Кувейту, Казахстану, Киргизстану, Литви, Німеччини, Росії, Словаччини, Туреччини, Угорщини, Швеції та Естонії.
Пленарна частина заходу розпочалася із презентаційного фільму про перспективи розвитку рекреації та туризму в регіоні. Туристичний форум урочисто відкрили – голова обласної державної адміністрації Микола Костяк, голова обласної ради Віктор Пелих, Герой України, головний лікар Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні – Людмила Лятецька, а також Герой України, Генеральний директор «Клініки відновлювального лікування» Володимир Козявкін.
Після цього робота продовжилася в дитячому оздоровчому таборі «Аврора». Тут гості та учасники форуму відвідали святкову виставку, де ознайомились з туристичними родзинками Таврійського краю та дитячою творчістю.
Потім уже в іншому дитячому таборі – «Дельфін» – розпочалося засідання по тематичних секціях. Центр екологічної інформації був учасником засідання «круглого столу» «Міжрегіональне співробітництво в напрямі раціонального та ефективного використання туристичних ресурсів, збереження об'єктів культурно-історичної спадщини і природно-заповідного фонду».
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ХДУ, доктор біологічних наук, професор Ходосовцев О.Є.
Модераторами засідання цієї секції були: член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки і психології ХНТУ Бутенко Володимир Григорович, доктор біологічних наук, професор ХДУ Мойсієнко Іван Іванович, директор Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді Хабрат Лариса Григорівна.
Інформаційні повідомлення учасників засідання були надзвичайно цікавими та змістовними.
Про «Перспективи розвитку природно-заповідного фонду Херсонщини в світлі розвитку туризму в регіоні» розповів доктор біологічних наук, професор ХДУ І.І. Мойсієнко. Він окреслив передумови створення об’єктів ПЗФ на Правобережжі: Національного природного парку «Кам’янська Січ» та регіонального ландшафтного парку «Долина курганів».
Аспірантка кафедри ботаніки ХДУ Пономарьова А.А. розкрила тему «Оптимізація структури природно-заповідного фонду Херсонщини».
«Особливості геопланування та організації рекреаційних зон в межах Приморських територій» висвітлив у своїй доповіді кандидат географічних наук, декан факультету біології, географії і екології ХДУ Пилипенко І.О.
А про «Стратегію використання природно-рекреаційного потенціалу НПП «Джарилгацький» поділилася директор НПП «Джарилгацький» Шульга С.М.             
«Рекреаційний потенціал та можливості ефективного використання туристичних ресурсів Херсонщини» – тема доповіді директора Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді Хабрат Л.Г.
Доктор біологічних наук, професор ХДУ Бойко М.Ф. розповів присутнім про «Використання малих туристичних маршрутів для екологічного виховання сільської молоді (на прикладі екологічної стежки «Болгарська балка»).
А тему «Створення історико-культурного заповідника «Амадока» у с. Червоний Маяк Бериславського району і його перспективи як міжнародного туристичного об'єкта Херсонщини» розкрив старший науковий співробітник відділу науково-охоронних робіт пам'яток археології обласної інспекції по охороні памяток історії та культури Сікоза Д.М.
Про «Методи арт-терапії та їх використання в системі соціальної, оздоровчої та виховної роботи з молоддю» розповіла доцент кафедри соціальної роботи психології та педагогіки Чорноморського державного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв) Полторак Л.Ю.
Вперше свої наукові розробки, пов’язані з туристичним потенціалом Херсонщини, та на такому високому рівні представила Херсонська ОУНБ ім. Олеся Гончара. Керівник Центру екологічної інформації, фахівець туристичного супроводу Смоліна О.І. презентувала «Віртуальну екскурсію Херсонщиною» та розповіла про популяризацію об'єктів природно-заповідного фонду області (з інформацією повідомлення можна познайомитись тут).
На два дні місто Скадовськ стало стратегічним центром розвитку в області курортно-рекреаційної системи. Форум об’єднав на одному діалоговому майданчику представників дипломатичного корпусу й влади, працівників різних туристичних фірм та агенцій, бізнесменів і науковців України та зарубіжжя. Маємо надію, що традиція проведення Міжнародного турфоруму буде продовжена і в наступному році. А бібліотека обов'язково візьме у ньому участь.

Calendar

  123 4 5
6789 10 1112
13141516171819
20212223242526
2728293031