Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Херсонські бібліотекарі та англійські бібліотеки

15.12.2016 11:07

Бібліотекар відділу обслуговування користувачів, Анастасія Климентенко, 26 листопада – 3 грудня 2016 року взяла участь у міжнародному освітньому візиті до Об’єднаного королівства Великобританії і Північної Ірландії для активістів з семи країн світу (Великобританія, Пакистан, Бангладеш, В’єтнам, Польща, Мексика, Україна) в рамках програми «Активні громадяни» Британської Ради.
Під час візиту учасники ділилися досвідом реалізації проектів соціальної дії, дізналися нове про різні країни. В містах Лондон (столиці Об’єднаного Королівства) та Блекборн (містечку на півночі Англії з населенням понад 100 тисяч) Анастасія відвідала державні, громадські, волонтерські, молодіжні організації, які працюють в різних напрямках. Це і початкова школа, і кафе-соціальне підприємництво, і хоспіс для хворих на невиліковні хвороби.
Також Анастасія відвідала центральну бібліотеку міста Блекборна, що є частиною бібліотечного та інформаційного сервісів Блекборна та Дарвена. Бібліотека розташована в центрі міста. Стати читачем бібліотеки можна безкоштовно, але певні кошти треба сплачувати за використання документів з фонду як в бібліотеці, так і за її межами. Кидається в очі, що в бібліотеці дуже дбають про читача – на вході є детальний план всіх приміщень, просторий ліфт, кулери з водою, доступність фонду та облаштовані місця для читання серед стелажів, читачу не обов’язково здавати особисті речі.  
Бібліотека розміщується на трьох поверхах. На першому поверсі знаходиться читальна зала, де зібрана основна література, дитячий відділ, зона Wi-fi та кафе для відвідувачів. На другому поверсі розташовані окремі зали та кімнати, де проходять заходи для бібліотекарів та відвідувачів бібліотеки. А на останньому – третьому – поверсі розміщуються комп’ютерний центр, відділ краєзнавчої літератури та кімната для медитації (кімната, куди читач заходить, щоб відпочити від шуму, а читачі, яким це необхідно, можуть помолитися).

Також новинкою для українського бібліотекаря був апарат для самообслуговування, за допомогою якого читач може взяти та здати книгу без участі в цьому процесі бібліотекаря. Всі робочі місця бібліотекарів автоматизовані. До речі, бібліотекарями працюють багато чоловіків.

Не зважаючи на певні відмінності у роботі, в українських та британських бібліотеках багато спільного: в бібліотеці популяризують читання (діють читацькі клуби), проводять заходи (читацькі конкурси та вікторини), дбають про читачів різного віку (наприклад, і дорослі, і діти вчаться програмувати), надають доступ до комп’ютерів та мережі інтернет.

Бесіда з англійськими бібліотекарями виявила, що в різних країнах ми маємо спільні виклики та завдання. Зустріч стала гарним досвідом для обох сторін. Тепер у бібліотеці Гончара чекають на гостей із Блекборна.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 1819
20212223242526
2728293031