Якщо ми ось просто зараз запитаємо, що для вас є щастям, яку відповідь ви дасте? Що першим спадає на думку?
А чи залежить це саме щастя від нації чи країни, в якій проживаєш? І чому весь світ знає данське хюґе та японське ікіґай, але мовчить про секрети українського щастя? Може вже таки прийшов час розказати про них?
Науковці з приводу щастя мають свою думку. «Для українця родина – це було на першому місці взагалі. Якщо в родині все добре, родина велика, щаслива і здорова, то українець був щасливий», – каже етнограф Олексій Доля.
Але це поняття багатогранне, тож і авторка книги «Секрети українського щастя. Або Хюґе по-українськи» вирішила кожну складову категорію виділити в окремий розділ. Їх назви говорять самі за себе і не потрібно довго думати, що ж дарує нашим співвітчизникам задоволення: «Бути разом», «Традиція та сучасність українців», «Повна чаша, «Смакуємо», «Наодинці із собою», «Світ – наш дім», «Затишні слова».
Ірина Мацко впевнена: щастя можна відчути на смак, запах і дотик, а також побачити його та почути.
Жодна книга про щастя не може існувати без ілюстрацій. Від фотографій, розміщених у цьому виданні, віє неймовірним теплом та спокоєм, і в кожну світлину із задоволенням переносишся думками.
Якщо у вашої родини ще немає власних традицій, то пані Ірина пропонує 10 найкращих занять, які зблизять вас та рідних й подарують комфорт і затишок у сім’ї. А ще вона закликає за 21 день виробити звичку бути щасливим. Для цього необхідно протягом трьох тижнів щодня помічати хоча б дві хороші речі, які сталися з вами. І таким моментом може бути приємна зустріч із другом, гарна погода, успіх на роботі або навіть смачна кава.
А загалом, у чому б не полягало щастя для кожного з нас, найголовніше – це навчитися його бачити. Чи не так?
Коментарі