БОЛГАРІЯ
Історія нашої бібліотеки багата на цікаві сторінки. Однією з таких сторінок є досвід її міжнародного співробітництва як у питаннях суто бібліотечних, так і в плані загальнокультурного спілкування.
Добрі дружні зв'язки протягом тривалого часу підтримувались із Шуменською окружною бібліотекою Болгарії. Влаштовувались обміни книжковими та фотовиставками, спільні заходи (як, наприклад, святкування Дня слов'янської писемності 1987 та 1988 років, що відбувались у стінах нашої книгозбірні та в Шумені), багатократні обміни делегаціями бібліотечних працівників.
УГОРЩИНА
Область Зала (Угорщина) делегувала своїх представників у нашу бібліотеку з виставками. Найбільш пам'ятною подією цього співробітництва була виставка народної творчості (вишивка, кераміка) та професійного образотворчого мистецтва (живопис, графіка, скульптура), влаштована в стінах бібліотеки у жовтні-листопаді 1987 року відділом культури і освіти виконкому цієї області, побратимські стосунки з центральним містом якої підтримує Херсон. Відбувся і взаємний візит в Угорщину.
ВЕЛИКА БРИТАНІЯ
У 1992 році внаслідок візиту офіційної делегації Ради графства Бедфордшир до Херсона було нагоджено контакти між відділом літератури іноземними мовами нашої бібліотеки та центральною бібліотекою графства. Нашу книгозбірню в 1993-1995 роках відвідали пан Джон Дейл, директор українського відділення Британської Ради, пан Глен Кілдей, представник Ради графства Бедфордшир та пані Анна Слег, бібліотечний працівник з м.Бедфорд.
За сприяння Бедфордської бібліотеки поповнилися фонди: оформлено передплату на журнал "Time", отримано словники, країнознавчі видання та особливо цінний дарунок - останній випуск всесвітньо знаної енциклопедії "Британіка". У свою чергу, наша бібліотека надсилала до Бедфорда добірки вітчизняної літератури, перш за все адресуючи їх українській громаді графства.
У 1993 році, завдяки сприяння Ради графства Бедфордшир та Британської Ради в Україні, співробітниця відділу Н.Кремська проходила стажування в центральній бібліотеці графства.
Цього ж року бібліотеку відвідав завідуючий департаментом славістики Бібліотеки Конгресу США пан Богдан Ясинський. В результаті цього візиту розпочався книгообмін, завдяки якому наша бібліотека отримала чимало видань із-за океану.