Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Минуле та сьогодення книжкового знаку

Цей матеріал є англійською мовою

29.03.2007
29 березня відділ рідкісних та цінних видань обласної книгозбірні зібрав широке коло шанувальників книги на презентації книжкової виставки "Різцем та пензлем: мистецтво книжкового знаку", присвячену екслібрису.

Широкоохватна за обсягом, тематикою та видами представлених видань виставка ознайомила присутніх з з грунтовними дослідженнями визнаних книгознавців, як то С.Івенського, О.Ласунського, О.Сидорова, Є.Осетрова, Є.Мінаєва, С.Фортинського та ін. стосовно історії, теорії та практики художнього розвитку книжкового знаку.
Образотворчі видання та числені публікації зі сторінок періодики, представлені на виставці, надали змогу ознайомитись з майстрами екслібриса різних епох та країн.
Херсонські видання і публікації місцевих книголюбів відкрили для багатьох сторінку з історії херсонської екслібристики, зокрема, розповіли про діяльність уродженця Херсона, історика-краєзнавця, відомого цінителя та знавця книги, екслібриста С.Сильванського.
Присутні спізнались з магією творчості талановитого херсонського художника Фелікса Кідера, блискучого графіка, майстра екслібриса.
Найцікавіші примірники з бібліотечного зібрання книг з екслібрисами зайняли чільне місце на виставці. Представлені книжкові знаки графа Г.Строганова, музичного критика С.Юферова, військового лікаря Ф.Зільберштейна, інженера В.Пещанського, вражаючи майстерністю виконання, ніби повернули нас в минулу епоху ХІХ – початку ХХ ст. А екслібриси херсонського колекціонера Л.Ширяєва, книгознавця Я.Бердичевського, журналіста І.Шаповала, голови херсонського клубу книголюбів І.Замараєвої тощо позначені вже характерними рисами сучасності.
Вже стало доброю традицією сумісне проведення масових заходів відділу разом з місцевим об'єднанням книголюбів "Кобзар". Члени клубу не залишились байдужими і на цей раз та взяли участь в організації і проведенні презентації. Книголюби І.Замараєва, О.Марущак, В.Бистров, В.Черніков, старший викладач кафедри дизайну технічного університету С.Сазонов надали змогу шанувальникам книги ознайомитись з матеріалами зі своїх колекційних зібрань і розповіли багато цікавого про минуле та сьогодення книжкового знаку.

 

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

   1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031