Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

У Херсон завітав «Книжковий Миколай»: стартував IV Південний фестиваль книги та читання

13.12.2019 16:50

Перше нововведення цьогорічного фестивалю – зміна локацій головних заходів книжкової події. Організатори вирішили перенести проведення свята з фойє ККЗ «Ювілейний» до просторих залів ТРЦ «Фабрика». Місце обрано невипадково, адже фестиваль набирає обертів і зростає з кожним разом! Атмосфера торговельно-розважального комплексу дуже динамічна, особливо у період підготовки до зимових свят. Тепер ще більше людей зможуть долучитися до літературних подій фестивалю, а діти отримають до Дня святого Миколая не лише солодощі, а й важливі знання, які можна почерпнути з цікавих та пізнавальних книжок українських та зарубіжних авторів від провідних видавництв України! Дорослі ж матимуть змогу поспілкуватися з улюбленими письменниками, придбати книги з їх автографами та корисно провести час.

Яскрава мистецька подія Херсонщини розпочалася 13 грудня о 12.00 урочистим відкриттям! Із головної сцени фестивалю звучали слова вітання від голови Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва: «Вже не перший рік Херсон і Херсонщина проводять фестиваль “Книжковий Миколай”. Це дуже потрібно, адже скоро – новорічні та різдвяні свята. І важливо, щоб діти отримували не лише солодкі подарунки, але й такі, що розвивають і розширюють горизонти. Саме такими подарунками є книги». Далі голова ОДА пообіцяв придбати книжки собі та своїм дітям, а також закликав усіх читати українську літературу. На завершення свого вітального слова Ю.Гусєв подякував організаторам та учасникам фестивалю і запропонував «всім разом робити Херсонщину кращою!».

Далі Юрій Веніамінович передав слово поважному гостеві «Книжкового Миколая» – президентові Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів України, члену наглядової ради Українського інституту книги Олександру Афоніну. Пан Олександр наголосив, що вперше приїхав до Херсона, та подякував організаторам і всім, хто бере участь у книжковому святі, за таку можливість. «Все те, що вкладається в людину з дитинства, залишається із нею на все життя», – вважає О. Афонін. Тому він порадив усім читати і привчати до цього своїх дітей, аби виховати їх розумними та кмітливими людьми.

Далі до слова запросили організаторів фестивалю – начальника управління культури ОДА Світлану Думинську та керівницю херсонської мережі книгарень для навчання «Учбова книга» Анну Лісову. Пані Світлана поділилася радістю з того, що нинішній фестиваль ще більше розширив свої межі. Світлана Віталіївна зазначила: цього року на фестивалі представлено понад 40 видавництв, хоча ще рік тому їх було 25. «Ми розуміємо, що наш спектр буде розширюватися, бо ми йдемо далі та маємо на меті, аби цей захід відбувався не лише в обласному центрі, але по всій Херсонській області. Ми прагнемо, щоб наш літературний десант зміг обняти своєю творчістю увесь регіон». До речі, цього року деякі райони Херсонщини вже проводять заходи у рамках фестивалю «Книжковий Миколай».

Співорганізатор свята книги Анна Лісова також привітала всіх із відкриттям, подякувала учасникам і гостям, наголосила на тому, що в рамках свята відбудеться 110 різних зустрічей з авторами, вікторин та інших заходів. Пані Анна висловила окрему подяку обласним бібліотекам Херсонщини: «Головні партнери нашого фестивалю – обласні бібліотеки, вони взяли на себе дуже велику місію: організовують зустрічі, автограф-сесії з авторами, розважають відвідувачів і допомагають нам». Також Анна Лісова закликала допомогти дітям, придбавши будь-яку дитячу книжку і залишивши її у спеціальній благодійній скриньці, що знаходитиметься на сцені протягом усіх трьох днів фестивалю.

На фестиваль завітало понад 50 дитячих і дорослих письменників та поетів. Зустрічі з гостями впродовж трьох фестивальних днів відбудуться як на головних локаціях ТРЦ, так і у школах та бібліотеках міста, зокрема і в приміщеннях нашої книгозбірні.

Вже сьогодні у Центрі екологічної інформації відбулася зустріч з Олександром Афоніним. Бібліотекарі Гончарівки також провели творчі вечори з Марією Ткачівською письменницею і поетесою, авторкою численних пісенних текстів, членкинею Національної спілки письменників України, лауреаткою багатьох відомих літературних премій; Поліною Кулаковою, молодою письменницею, тендітною дівчиною, яка має сильний характер і працює в жанрі детективного трилеру та горору. Її романи «Я пам'ятатиму твоє обличчя», «Корсо», «Дівчина, яку ми вбили» – гостросюжетні, тримають читача у напруженні до останньої сторінки. І це ще далеко не все: Гончарівка долучатиметься до творчих зустрічей із плеядою талановитих українських авторів упродовж усього фестивалю. Так, херсонці разом із нашими бібліотекарями матимуть нагоду зустрітися з письменниками Віктором Вальдом та Любов’ю Долик, Вірою Олеш, Галиною Гушак-Міколяш і Світланою Ковальчук. А на всіх, хто відвідає суботнє засідання арт-лабораторії «Українська Хата – талантами багата» у світлиці відділу мистецтв, чекатиме величезний сюрприз – спілкування одразу з трьома українськими авторами – Іваном Гентошем, Марією Ткачівською та Володимиром Шовкошитним. Ще одна зустріч запланована на 14 грудня з Олександром Афоніним, цього разу він читатиме свою поезію. Про ці події ми ще писатимемо.

І, звісно, яке ж книжкове свято без книжок? Завітавши на фестиваль до основної локації, ніхто без книжки не залишиться, адже цьогоріч до Херсона приїхали представники понад 40 українських видавництв. Географія їх досить широка – це видавництва та видавничі об’єднання зі столиці, Львова, з Вінниці, Харкова, Тернополя, Запоріжжя, Одеси, Донецька. Не оминули фестиваль своєю увагою і херсонські видавництва («Наддніпряночка», «Олді-Плюс»). Видавці представляють літературу різних жанрів і спрямувань. Це і дитячі та навчальні видання (видавництва «Кристал Бук», «Школа», «Підручники і посібники», «Пегас», «Промінь» та ін.); і художня, перекладна зарубіжна, довідкова література для дітей та дорослих («Теза», «Видавництво Старого Лева», «Клуб сімейного дозвілля», «Наш формат», «Фабула», «Махаон» тощо). Кожен бажаючий матиме змогу знайти вузькоспеціалізовану літературу, наприклад, правову (від видавництв «Нотіс» та «Одісей»); медичну («Медкнига»); духовну («Свічадо»); музичну («Музична Україна»).

Організатори та партнери дійства не пошкодували ідей для вдалого і цікавого дозвілля відвідувачів «Книжкового Миколая». У перший день фестивалю гості локації «Українська хата» мали змогу приєднатися до трьох чудових майстер-класів, які здатні зацікавити малечу та навіть дорослих відвідувачів своєю оригінальністю. Дітлахи та їх батьки створювали дивовижних янголів на майстер-класі від С. Цвєлих, а також мали змогу яскраво, на свій смак, розфарбувати янголяток із дерева під керівництвом майстрині Г. Маменко. І яке ж передсвяття без головного символу прийдешнього року? Малеча з батьками виготовляла ялинкову іграшку – мишку – на майстер-класі від О. Марцинюк.

Звісно, це ще не все! Упродовж усіх днів фестивалю на ТРЦ «Фабрика» та на інших локаціях відбуватимуться численні майстер-класи з різноманітних напрямів мистецтва, експонуватимуться виставки, проходитимуть вистави, розіграші квитків до херсонських театрів, лунатимуть виступи музичних гуртів, відбуватимуться зустрічі з поетами та письменниками, спонсори даруватимуть подарунки і ще багато-багато цікавого! До речі, пропонуємо дівчатам та хлопчикам 6-12 років взяти участь у цікавому ігромарафоні «ІгроРай» від «Школи життя».

Долучайтеся до заходів «Книжкового Миколая»!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 1819
20212223242526
2728293031